AKTUALNIE PRODUKUJEMY :

Aktualnie nasza produkcja nastawiona jest na tekturę litą. Nasi klienci to przede wszystkim producenci mebli tapicerowanych, producenci stelażów mebli tapicerowanych, firmy używające tektury na przekładki lub osłony swoich wyrobów. Produkowana przez nas tektura może mieć grubość od 1,0 do 3,5mm, a jej gramatura w zależności o wymagań klienta wynosi od 1000 do 2500g/m2. Obecnie przeważa produkcja tektury w grubościach 1,5-2,0mm i gramaturze 1200-1600g/m2. Standardowe formaty arkusza to 100x133cm, 82x133cm oraz 67x100cm.

Na indywidualne zamówienia przygotowujemy wszelkiego rodzaju formatki zgodnie z wymaganiami i zapotrzebowaniem klienta. Nasza tektura charakteryzuje się nieprzeciętnymi parametrami. Układ włókien tworzy swego rodzaju siatkę wzmacniającą, a odpowiedni długotrwały proces suszenia i kalandrowania zapewnia małą nasiąkliwość wody zapobiegając deformacji w procesie magazynowania oraz na wyrobach gotowych naszych klientów. Szczególnie doceniana przez producentów mebli i stelażów tapicerowanych jest możliwość wyginania tektury z każdego boku w różne strony i nieprzeciętna wytrzymałość na zrywanie naszych wyrobów. W momencie gdy większość tektur dostępnych na polskim rynku przy próbach opisanego wyginania po prostu pęka nasz wyrób układa się bez problemu i na dodatek dzięki swoim specyficznym właściwościom wzmacnia stelaż mebla.

Produkowana w Pilchowicach tektura jest wykonana w 100% z makulatury pochodzącej z odzysku i może ponownie zostać w całości poddana recyklingowi. Nasza firma jest recyklerem z odpowiednimi uprawnieniami nadanymi przez Starostę Powiatu Lwóweckiego. Prowadzimy również zbiórkę i skup odpadów z papieru i kartonu. Czyste środowisko naturalne to nasze motto.

Nasza flota transportowa na terenie całej Polski realizuje zamówienia już od 100 kg lub 100 arkuszy. Regularnie co ok. 48 godzin realizujemy zamówienia na Dolnym Śląsku oraz w Wielkopolsce, szczególnie w rejonie Kępna, Poznania i Wrocławia. Prowadzona przez nas polityka sprzedaży pozwala współpracować z liderami w swoich branżach a także z mini i mikro przedsiębiorstwami.

Ponadto posiadamy jedyny w Polsce park maszynowy umożliwiający produkcję płyt filtracyjnych, wyjątkowo chłonnych płyt do produkcji zapachów samochodowych (tzw. choinek), a także kartonu i papieru czerpanego.

Istniejący w firmie unikalny automat czerpalny pozwala na formowanie płyt filtracyjnych dokładnie według pierwszych wskazówek ojca papiernictwa Tsai-Lun z 105 r. n.e. Zanurzanie koszy formierskich w masie papierniczej zapewnia produkowanym płytom bezkierunkowość włókien, co ma korzystny wpływ na proces filtrowania różnego rodzaju płynów.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

 

 


bema@bema.pl| powrót | strona główna | góra |